wtorek, 28 stycznia 2014

Mumio w walce z wypadaniem włosów - poradnik Helfy, cz. 16/20

Mumio w walce z wypadaniem włosów

Seria "Natura przeciw wypadaniu włosów." Poradnik Helfy.pl 

 


Czym jest  mumio? 
Mumio jest to naturalny nalot na skałach powstający w niektórych masywach górskich zwłaszcza w Azji Środkowej. Stąd też określenie "sok skalny". Występuje w postaci sopli, nacieków w wysokich pieczarach górskich ( 3 do 5 tys. m nad p.m.). Jest to mieszanka związków organicznych i nieorganicznych. W składzie mumio znajdziemy m. in. żywice i substancje żywicopochodne, aminokwasy a także mikro - i makro elementy takie jak potas, wapń, magnez, sód, fosfor, żelazo, mangan, miedź, chrom, cynk, kobalt. Mumio nie zawiera substancji radioaktywnych ani toksycznych. Mumio może być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Przy stosowaniu wewnętrznym należy zrezygnować z alkoholu, który osłabia jego działanie.

Mumio w walce z wypadaniem włosów?
Mumio działa kojąco i odbudowująco na wrażliwą skórę. Regeneruje i łagodzi podrażnienia (wypadanie włosów bywa często skutkiem podrażnienia skalpu). Niweluje łupież i zapobiega swędzeniu skóry. Wzmacnia i odżywia włosy, czego skutkiem jest pojawienie się baby hair. Mumio działa także na cebulki włosowe przez co skutecznie stymuluje wzrost włosów.

Jak stosować? 
 • Płukanka - do wykonania płukanki potrzeba nam 1/5 pięciogramowego opakowania (mumio w kawałku) lub 5 tabletek. Mumio rozpuszczamy w 25 ml wody a następnie wcieramy w skórę głowy. Do płukanki warto użyć wody destylowanej. Mumio nie należy rozpuszczać w wodzie chlorowanej ani w alkoholu. 
 • Olejek - na stworzenie 5ml olejku potrzebujemy 1/6 opakowania mumio. Wcześniej "rozmiękczamy" je w kropli wody. Wcieramy w skórę głowy. By uzyskać więcej ml olejku proporcjonalnie dodajemy mumio i krople wody.
 • Maść z mumio - 10g wody, 5g mumio, 30g lanoliny (mieszamy w łaźni wodnej o temperaturze około 50 stopni). Maść wsmarowujemy w skórę. Regularne stosowanie kuracji przynosi najlepsze efekty.
Autor: Eve

4 komentarze:

 1. Dlaczego zabronione jest spożywanie alkoholu w czasie stosowania Mumio? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spożywanie alkoholu jest niewskazane przy wewnętrznym stosowaniu mumio, gdyż może on osłabiać jego działanie.

   Usuń
 2. Zapisuje na liste, lapie sie kazdej mozliwosci walki z wypadaniem ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)