wtorek, 7 stycznia 2014

Masaż skalpu - poradnik Helfy, cz. 13/20

Masaż skalpu

Seria "Natura przeciw wypadaniu włosów." Poradnik Helfy.pl 

 


Masaż skalpu - dlaczego jest tak ważny?
Masaż skalpu to nie tylko przyjemna czynność, dzięki której znika napięcie i stres. W skuteczny sposób dotlenia on cebulki włosowe ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych, które korzystanie wpływają na wzrost włosów. Masaż doskonale pobudza krążenie i wzmacnia cebulki. Najlepiej łączyć go z odżywczymi preparatami niwelującymi wypadanie włosów- np. wcierki czy olejki.

Jak i czym wykonać masaż skóry głowy? 
- Najłatwiejszym sposobem jest masaż opuszkami palców (uwaga na paznokcie). Nabieramy preparat ( np. olejek) na palce, nanosimy go na skórę głowy. Wmasowujemy kolistymi ruchami. Zaczynamy od skóry głowy nad czołem. Następnie schodzimy (nie odrywając dłoni) na boki głowy. Na samym końcu przechodzimy do masażu tylnej części skóry głowy.
- Masażer - gotowe masażery są dostępne w drogeriach
- Silikonowa "łapka" do masażu ciała. Jest delikatna i wygodna. Sprawdza się do spieniania szamponów lub wmasowywania masek w skórę głowy. Prosty i szybki zabieg, który skutecznie poprawi kondycje włosów.
- Szczotka - masaż skalpu możemy również wykonać szczotką. Ważne by szczotka nie była zbyt ostra (np. druciana bez kuleczek).

Optymalny czas masażu to 4 minuty. Nie wolno wykonywać go zbyt długo i intensywnie. Bardzo ważna jest regularność takich zabiegów. Dla osiągnięcia najlepszych efektów masaż skóry głowy należy stosować codziennie.

Autor: Eve

1 komentarz:

  1. Kiedy masażery były w sklepach to nie byłam nimi zainteresowana, a teraz kiedy na półkach ich nie widzę to bardzo chce je mieć:)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)