piątek, 26 września 2014

Lektura na weekend

Jak radzić sobie z jesiennym przesileniem?


Początek jesieni to czas, kiedy wiele osób skarży się na złe samopoczucie. Jesteśmy rozdrażnieni, apatyczni, brak jest motywacji do podejmowania jakichkolwiek działań. Ma na to wpływ kilka elementów – mniejsza ilość słońca, nagłe zmiany pogody i temperatury, zmiana diety z lekkostrawnej i bogatej w warzywa i owoce w dietę ciężkostrawną. Organizmy dostają też mniej tlenu z powodu rzadszego przebywania na dworze. To wszystko składa się na dyskomfort psychiczny i fizyczny, którego doświadcza znaczna część społeczeństwa. Dowiedz się, jak naturalnie poradzić sobie z jesiennym przesileniem!Dobre odżywianie
Podstawą zdrowego ciała jest właściwa dieta. Wraz z nadejściem jesieni tracimy dostęp do tak szerokiego wyboru świeżych warzyw i owoców, jaki mieliśmy latem. Nie należy jednak rezygnować z tych elementów diety – są bogate w witaminy, które odpowiadają za nasz nastrój i odporność! Dietę warto uzupełnić o pokarmy bogate w witaminy z grupy B, które dbają o zdrowie układu nerwowego i ograniczają obawy przesilenia. Witamin tych dostarczają: pełnoziarniste pieczywo, kasze, rośliny strączkowe i zielone.


Nie rezygnuj z aktywności
Chociaż pogoda nie jest już tak sprzyjająca, rezygnacja z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu to duży błąd. Warto wybrać się na dłuższy spacer a nawet krótki marsz, aby dotlenić organizm i poczuć przypływ energii. Wciąż można również jeździć na rowerze czy rolkach. Kiedy pogoda jest niesprzyjająca, pójdźmy na basen lub zajęcia ruchowe wewnątrz budynków – np. jogę, pilates czy zumbę. Taka forma aktywności ożywi organizm, doda witalności i chęci do działania.

Drobne przyjemności
Nastrój skutecznie poprawiają drobne przyjemności –  kostka gorzkiej czekolady, zapachowe świeczki, ulubiona muzyka. Można również poprawić sobie humor kosmetykami, szczególnie tymi aromatycznymi  – gdy potrzebujemy czegoś otulającego, wybierzmy produkty o ciepłych, kojących zapachach wanilii, czekolady, drzewa sandałowego. Kiedy potrzeba zastrzyku energii – aromaty pomarańczy, limonki, mango, kawy. 

POLECAMY
Nastrój skutecznie poprawi relaksująca, aromatyczna kąpiel w otoczeniu świeczek, peeling gruboziarnisty o wybranym zapachu, a następnie naturalny olejek lub odżywczy balsam do ciała.


Z oferty Helfy polecamy świetne produkty poprawiające nastrój:

 - kule musujące do kąpieli Kanu w czterech fantastycznych wersjach zapachowych:

- mydełko z czekoladą i miodem http://goo.gl/CeZgkQ

- peelingi solne Kanu – energetyzujący z limonką i algami http://goo.gl/JdsUQl oraz rozgrzewający z czekoladą, pomarańczą i kawą http://goo.gl/YfMSW0

- sole mineralne do kąpieli – pomarańczowa z cynamonem http://goo.gl/CcZ43q oraz waniliowa http://goo.gl/ZUO4IW
 
- olejek do kąpieli Paczula http://goo.gl/bYQgJ1

- balsamy do ciała Lavera: z lawendą i aloesem http://goo.gl/RikxlD,  wanilią i kokosem http://goo.gl/StZsfv oraz pomarańczą i rokitnikiem http://goo.gl/BKIJHd
 
Dla uzyskania w pełni relaksującego klimatu – czy to w pokojach, czy podczas kąpieli – zachęcamy do stosowania świeczek zapachowych. Piękne aromaty ukoją zmysły, pozwolą się odprężyć, zrelaksować i poprawić nastrój. Polecamy zestaw 6 świeczek zapachowych – każda w innym, wyjątkowym zapachu http://goo.gl/bGa9C3.


Jakie macie sposoby na jesienną chandrę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)