wtorek, 12 sierpnia 2014

Oliwa z oliwek - poradnik Helfy, cz. 22

OLIWA - eliksir młodości dla włosów

Poradnik "Czego pragną Twoje włosy? Naturalne składniki kosmetyków" 

 

 


Olej z oliwek (Olea Europaea), czyli oliwa, jest niezwykle uniwersalnym produktem. Wykorzystywana w kuchni, medycynie i pielęgnacji, wszędzie sprawdza się doskonale dzięki swoim bogatym właściwościom. Jako produkt jednocześnie skuteczny i niedrogi, oliwa jest zdecydowanym pielęgnacyjnym hitem!

Oliwa jest przede wszystkim bogatym źródłem witaminy E, nazywanej witaminą młodości. Witamina E i witamina A (która również jest obecna w oliwie) tworzą duet odpowiedzialny za młody i zdrowy wygląd skóry i włosów. Dodatkowo oliwa zawiera witaminę F, która chroni przed utratą wody zarówno naskórek, jak i włosy. Dzięki temu oliwa jest fantastycznym sposobem na odżywienie i nawilżenie włosów suchych, zniszczonych i farbowanych. Włosy odzyskują elastyczność i blask, stają się miękkie i gładkie w dotyku.

W naszym sklepie oliwa z oliwek jest popularnym składnikiem produktów do włosów. Polecamy w szczególności kosmetyki greckiej marki Bioselect – głęboko regenerującą maskę z olejkami oraz odżywkę z malwą. Do intensywnego odżywiania włosów polecamy odżywczy olejek z henną marki Lass.

A Wy które produkty z oliwą lubicie najbardziej? A może stosujecie czystą oliwę z oliwek jako intensywną kurację odżywczą dla włosów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)