wtorek, 19 sierpnia 2014

Lukrecja gładka - poradnik Helfy, cz. 23

Lukrecja gładka - ukojenie dla skóry głowy 
Poradnik "Czego pragną Twoje włosy? Naturalne składniki kosmetyków"


Lukrecja gładka (Glycyrrhiza Glabra) jest rośliną wykorzystywaną w różnych przemysłach – spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. W Polsce znana jest głównie jako składnik cukierków. Lukrecja jest lubiana i stosowana powszechnie od tysięcy lat, również i dziś jest używana na wiele sposobów.

Lukrecja jest przede wszystkim fantastycznym środkiem łagodzącym i kojącym – jest to szczególnie ważne działanie w przypadku podrażnionej, a nawet atopowej skóry głowy o skłonnościach do łupieżu, swędzenia i pieczenia. Lukrecja działa też przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, przez co przywraca skórze głowy naturalną równowagę i odporność. Roślina ta posiada również silne właściwości wiążące wodę – nawilżające, przez co doskonale nawadnia przesuszoną skórę głowy i włosy. Szczególnie uwielbiają lukrecję włosy suche, szorstkie i bez połysku – dzięki niej stają się śliskie i jedwabiście gładkie.

W ofercie Helfy znajdują się produkty do włosów z dodatkiem lukrecji, przeznaczone dla włosów suchych, delikatnych i cienkich oraz podrażnionej i przesuszonej skóry głowy. Szczególnie polecamy szampony – certyfikowany odżywczy szampon z różą marki Khadi, migdałowy szampon Lavera do włosów cienkich i delikatnych oraz szampon z odżywką BIO henna marki Biotique.

Czy znaliście takie zastosowanie lukrecji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)