środa, 16 lipca 2014

Szałwia - poradnik Helfy, cz. 18

ŚWIEŻO Z SZAŁWIĄ!

Poradnik "Czego pragną Twoje włosy? Naturalne składniki kosmetyków."


Fot. źródło: Javier martin, Wikimedia.org

Szałwia (Salvia Officinalis) to wyjątkowa roślina. Jest ziołem stosowanym w pielęgnacji i lecznictwie od tysięcy lat, już w starożytności przypisywano jej wręcz magiczne właściwości. Już nazwa tej rośliny wskazuje na jej wyjątkowe cechy – pochodzi ona od łacińskiego słowa salvus, oznaczającego „zdrowie”. Obecnie szałwia wykorzystywana jest przede wszystkim w produktach o działaniu odświeżającym i przeciwbakteryjnym.

Liście szałwii są bogate w olejki eteryczne, flawonoidy, polifenole, kwasy owocowe, saponiny i witaminy B1, C i P oraz prowitaminę A. Roślina posiada znakomite właściwości bakteriobójcze oraz przeciwpotne, dlatego jej działanie jest szczególnie doceniane latem. Produkty do włosów z szałwią skutecznie ograniczają pocenie skóry głowy, co pozwala zachować świeże włosy na dłuższy czas. Jednocześnie zapobiega rozwojowi infekcji bakteryjnych na skórze głowy i ogranicza łupież. Szałwia świetnie wzmacnia też cebulki włosów, zapobiega nadmiernemu wypadaniu i nadaje włosom blask.

W naszym sklepie oferujemy naturalne produkty z ekstraktem szałwiowym, np. odżywka wzmacniająca cebulki włosów marki Organicum. Polecamy również szałwiowe mydełko do skóry ciała, twarzy i włosów. Ekstraktem z szałwii wzbogacono też produkty greckiej marki Bioselect, np. tonizujący szampon przeciwko wypadaniu oraz głęboko regenerującą maskę.

Czy mieliście okazję sprawdzić wpływ szałwii na Wasze włosy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)