wtorek, 8 kwietnia 2014

Uczep trójlistkowy - poradnik Helfy, cz. 5

Uczep trójlistkowy – pogromca łupieżu

Seria "Czego pragną Twoje włosy? Naturalne składniki kosmetyków." Poradnik Helfy.pl 

 

fot. H. Zell, Bidens Tripartita

Ziele uczepu trójlistkowego (Bidens tripartita) od lat słynie ze swoich właściwości leczniczych w zaleceniach medycyny ludowej. Występuje również w Polsce na podmokłych terenach. Jest doskonałym sposobem na szybkie pozbycie się toksyn z organizmu, regenerację skóry i przyspieszenie procesu gojenia. Uczep jest też znakomitym środkiem wzmacniającym cebulki włosów i zwalczającym łuszczycę.

Uczep trójlistkowy doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi skóry głowy - przywraca równowagę skórze dotkniętej łuszczycą i łupieżem. Pomaga zahamować nadmierne wypadanie włosów. Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i antybakteryjnym sprawdzi się w przypadku nadmiernego przetłuszczania skóry głowy – ograniczy produkcję sebum, złagodzi świąd i dyskomfort. Uczep przyspiesza procesy regeneracji i wzmacnia cebulki, dzięki czemu włosy rosną bardziej gęste.

Do odżywienia włosów warto wybrać olej z uczepu trójlistkowego lub olej z korzenia łopianu, który oprócz uczepu trójlistkowego zawiera również pokrzywę, skrzyp i podbiał i doskonale odżywia włosy, przeciwdziałając łupieżowi i wypadaniu. Ekstrakt z uczepu znajdziemy w delikatnym szamponie dziegciowym dla wrażliwej skóry głowy, polecanym dla osób borykających się z łupieżem i nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy. Zioło to zawiera też szampon na bazie serwatki mlecznej, który wzmacnia włosy delikatne i łamliwe. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)