wtorek, 3 grudnia 2013

Jak obchodzić się z włosami - poradnik Helfy, cz.8/20

Jak obchodzić się z włosami?

Seria "Natura przeciw wypadaniu włosów." Poradnik Helfy.pl 

 


Niewłaściwe traktowanie włosów
Często przyczyn wypadania włosów doszukujemy się w przeróżnych chorobach, zaburzeniach hormonalnych, przyjmowanych lekach. Bywa jednak, że może być ona bardzo błaha i wynika wyłącznie z naszej winy.  

Nieodpowiednia pielęgnacja
Niektóre składniki farb oraz lakierów do włosów mogą je niszczyć i osłabiać. Warto przyjrzeć się swoim rytuałom pielęgnacyjnym. Ważne jest oczyszczanie skóry głowy ze środków stylizujących – sprawdzi się tu peeling skalpu, np. shikakai lub arithą. Zbyt często stylizowane agresywnymi środkami włosy (choć na rynku jest znaczny wybór łagodniejszych kosmetyków), poddawane wysokiej temperaturze, staną się kruche i osłabione. Należy je wzmocnić – bardzo dobrze sprawdzają się w tym celu naturalne oleje, np. kokosowy lub migdałowy. Podczas codziennego czesania warto pamiętać, że włosy nie lubią targania i ciągnięcia – wszystkie te gwałtowne ruchy powodują osłabienie włosów i ich nadmierną utratę.

Niewłaściwa fryzura
Końskie ogony, koki, gładkie, mocno spięte fryzury mogą osłabiać cebulki. Jeśli po całym dniu zauważycie, że boli was skóra głowy i czujecie ulgę podczas rozpuszczenia włosów, lepiej zmienić uczesanie na luźno podpięte włosy, fale. Dotyczy to również fryzury do spania. Jeśli dotknie nas nadmierne wypadanie włosów, w pierwszej kolejności najlepiej pomyśleć, czy nie wynika to z naszej winy. Być może kilka zmian zachowania zahamuje nieprzyjazny proces. Włosy łagodnie traktowane z pewnością się odwdzięczą.

Autor: Eve

5 komentarzy:

 1. Niestety błędy pielęgnacyjne są rzadko przyczyną wypadania włosów. Wypadanie włosów jest objawem schorzenia lub nierównowagi hormonalnej. W pierwszej kolejności należy jednak wykonać odpowiednie badania.
  Pozdrawiam
  trycholog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co ja sama mam takie problemy ale niewłaściwe obchodzenie się z nimi jeszcze dodatkowo je obciąża. Po co je jeszcze bardziej męczyć?. Mnie przy wysokim kucyku rozboli nie tylko skóra ale i ogólnie głowa.

   Usuń
 2. u mnie niestety strasznie lecą,a wszystko przez spaprane hormony :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo :/. Eh trzymam kciuki za Twoje leczenie i walkę z wypadaniem.

   Usuń
 3. Na szczęście u mnie problem na razie nie jest duży. Jednak kiedyś faktycznie włosów wypadało mi więcej m.in. przez niewłaściwą pielęgnację.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów! Prosimy jednak zachować podstawowe zasady kultury! Życzymy miłej lektury :)